Afrika Örgüsü ile ilgili sıkça sorular

Ek saç neden gerekli?

İstenilen uzunlukta ve örgülerin yoğun görünmesini sağlamak için gereklidir , ek saç kullanılmadan yapılan örgü kalıcı olmaz, jumbo saçın özelliği gerçek naturel saça tutunur kayma yapmaz.

Saça zarar verir mi?

Ek Saçlar ” afrika örgüsü , twist , dradlocks , cornrows , twist vb. işlemler için özel üretilir, saçınıza herhangi bir zararı yoktur. Normal şartlarda saçınıza uyguladığınız işlemlerden (fön, boya v.b) dolayı saçınız yıpranır, örgü yaptırdıktan sonra herhangi bir işlem yaptıramayacağınız için saçlar dinlenme fırsatı yakalar örgüleri açtığınızda saçınızın daha sağlıklı olduğunu farkedersiniz.

Ek saçlar nasıl eklenir?

Jumbo ek saçlar profosyonel tekniklerle hiçbir madde kullanılmadan saça eklenir. Örgü başlama noktasında bağlama halka gibi görüntü varsa yanlış tekniklerle yapılmıştır ve görsel hoş bir görüntü oluşturmaz. Doğru tekniklerle yapılan örgü dipten saçınızla birleşir ve uzadığında kötü görünmez.

Ne kadar süre kullanılır?

Saçınızın uzama hızına göre ortalama 3 – 4 ay kullanılabilir.

Afrika örgüsünde kullanılan saçlar neden gerçek değil?

Gerçek saç , ek jumbo saçlara göre ağır ve kaygandır kendi saçınıza tutunamaz kalıcı sonuç olmaz.

Renk seçimi:

Kendi saç renginizde yada kendi saç renginize en yakın tonlar seçilmelidir , kendi saç tonunuzla uyumlu görünecekse mix renklerde mavi , gri , kırmızı vs. tonlar da tercih edilebilir.

Kaç santim saça yapılabilir?

Saçınızın en kısa bölümünün 8 santim olması yeterlidir.

Örgülere nasıl şekiller verilebilir?

Yarım Toplama , Topuz , At kuyruğu ,arkadan bağlama çeşitleri  vs. bu sizin de yaratıcılığınıza kalmış istediğiniz her modeli yapabilirsinz.

Kaç saat zaman alır?

Yapılacak modele göre zaman farkediyor , 2 kişinin çalışması bu işlem için ortalama yapılıcak modele göre 4 – 7 saat arası değişebilir.

Örgüler nasıl yıkanır?

Kremsiz şampuan kullanarak herzaman yıkadığınız şekilde daha çok dipleri ovalayarak yıkayabilirsiniz , haftada 2 çok yağlanıyorsa 3 defa yıkanması tavsiye ediyoruz.

İstediğim zaman çözebilirmiyim?

Örgü rasta gibi değildir istediğiniz zaman örgülerin uçlarından kendi saçınızın olmadığı  yerden kesip açabilirsiniz.

Saç dökermi?

Ortalama günde 50 ila 100 tel civarı saç dökülür dökülen saçlar örgünün içinde kalır örgüleri açtığınızda çıkan saçlar 3 aylık süreçte dökülmüş olanlardır, onun haricinde örgü saç dökmez.

Kimlere yakışır?

Doğru teknikler ve kişiye yakışıcak seçenekler değerlendirilirse herkese yakışır. Bunun için kişinin yüz hatlarına örgülerin uzunluğuna , renk tonuna, yapılacak örgü modeline göre kişinin kendi istekleride değerlendirilerek işlem yapıldığında herkese yakışır.

Kullanım kolaylığı:

Tercih edilmesinin en büyük nedeni kullanışlı ve zaman almamasıdır. Gün boyu saçım bozuldumu bozulucakmı gibi sorunlar yaşamazsınız. Yazın sıcak havalarda saçlara şekil verilsede çok geçmeden eski halini alır.  Zaman kazandırması , bozulmama garantisi açısından örgü çok avantajlıdır , sadece şampuan kullanarak örgüler yıkanır , krem , maske , tarama,  şekil vermek, fön çekrirmek gibi normalde zamanınızı alan işlemlerle uğraşmazsınız. Örgüleri kurutup toplamanız yeterlidir

Afrika Örgüsü Fiyatları:

Afrika Örgüsü 400 TL

Afrika Su Dalgası 400 TL