Rasta Nasıl Yapılır?

Rasta tarak ve tığ kullanılarak yapılır. Yapım süresi saçınızın uzunluğuna ve yapan kişiye göre değişir. Yaptırıken dikkat edilmesi gereken en önemli husus enseden başlanmalı ve saçı tutam tutam ayırırken Bal peteğindeki altgıen deseni alınıcak şekilde ayrılır.

(Enseden başlanmasının sebebi bu işemin yapmı uzun sürdüğü ve tek 1 seferde hemen yapılmadı için dışarı çıktığınızda yarım ve kötü durmaması. Altıgen şeklinde ayrılması saçı açık bıraktığınızda düzenli durmasını sağlar.) Rasta yapımı sırasında canınız biraz yanıcak söylemedi demeyin

Rasta yapıldıktan sonra isterseniz aralara ek rasta takabilirsiniz. Ek rasta için Sentetik saç ya da orjinal saç alabilirsiniz ben sentetik saç alıyorum nedeni orjinal saçın çok pahalı olması. Aldığımız sentetik saçı normal saça yaptığımız gibi tarak ve tığ ile rasta haline getiriyoruz daha sonra bunları saça küçük boncuk taka yardımıyla ekliyoruz. Ek rastanın boyu uzunluğu size kalmuştır Ben çok ince yapmanızı tavsiye etmem ilerde bozulma olabiliyor. Normal kalınlıkta olsun saçlar birbirine daha iyi düğüm olduğu için bozulmaz kalın olunca.